Jak kupować ?

Poradnik zawiera opis i poradniki video przydatne przy zakupie reprodukcji, zdjęć z bazy fotografii Fotolia oraz sposoby realizacji pracy z własnego zdjęcia. Poradnik odpowiada też na najczęściej zadawane pytania.

Obraz z własnej fotografii

      W ArtEden.pl możesz stworzyć dzieło z własnego lub każdego innego dostarczonego do nas zdjęcia. Należy pamiętać, że zdjęcie powinno mieć odpowiednio dobre parametry (rozdzielczość minimalnie 1000×1000 px). Wystarczającą lub niedostateczną jakość zdjęcie sygnalizują kolorowe chorągiewki w aplecie wyboru szablonu. Nie zalecamy drukowania zdjęć w przypadku pojawienia się czerwonej flagi. Zielona flaga oznacza, że zdjęcie doskonale spełnia postulat rozdzielczości.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym. Zalecamy oglądanie w trybie pełnoekranowym .

 

 

Obraz z banku zdjęć Fotolia

     Nie chcesz drukować z własnego zdjęcia?
Nie znalazłeś nic interesującego w polecanych fotografiach?
Nic straconego. Skorzystaj z bazy zdjęć stockowych Fotolia.pl. To jedna z największych baz w internecie. Zapoznaj się z filmikiem instruktażowym, z którego dowiesz się jak wyszukiwać zdjęcia w bazie i jak je przygotować do wydruku. Film można oglądać w trybie pełnoekranowym .

 

Reprodukcje

     W tej kategorii można wybrać z bazy naszych ulubionych zdjęć. W bazie znajdą Państwo ponad 4 tysiące reprodukcji . Film instruktażowy najlepiej oglądać w trybie pełnoekranowym .

 

Oprawa obrazów

Ponadto, zamawiając obraz na płótnie możecie zamówić u nas jego oprawę. Nasz aplet pokaże wam jak wygląda rama i jak wygląda wasz obraz w tej ramie. Do domu dostaniecie gotowy do powieszenia oprawiony obraz.
Wraz z ramą można wybrać i kupić passe-partout oraz przeszklenie obrazu. Opcje te dostępne są tylko w przypadku zamówienie obramowania produktu.

Oprawa obrazu wydłuża czas realizacji zlecenia o kilka dni roboczych. Konieczne jest również potwierdzenie dostępności listwy.

Przeszklenie obrazu (z wyłączeniem przeszklenia plexi) nie jest możliwe w przypadku wysyłki kurierskiej. Takie obrazy można odbierać tylko w siedzibie naszej firmy. .

Serwis Ramy.ArtEden.pl

Serwis Ramiarski

Nie możesz dobrać ramy. Więcej wzorów listw ramiarskich znajdą Państwo w serwisie ramiarskim. W serwisie https://ramy.arteden.pl znajdą Państwo zarówno małe ramki do zdjęć jak i szerokie ramy do luster i dużych obrazów. Listwy są posortowane według typu, szerokości, wysokości, koloru i wysokości felca. Wydzielono też kategorię blejtramówek do oprawy prac na krośnie. .

 

Wybór krosien
Krosna (blejtramy) to drewniane listewki, na które naciągamy płótno. Klienci ArtEden mogą wybrać dwa rodzaje krosien: standardowe (25x45 mm) i grube 3D (29x42 mm). Wybór zależy od Państwa preferencji estetycznych.

Od tego elementu konstrukcyjnego zależy trwałość obrazu i jego stabilność. Dlatego nasze krosna wykonane są z prawdziwego sosnowego drewna. Ponadto w przypadku większych konstrukcji są one opatrzone dodatkową drewnianą poprzeczką. Odróżnia nas to od wielu firm konkurencji i od ekonomicznych produkcji marketowych naciąganych niejednokrotnie na krosna wykonane ze sklejki.

Proszę pamiętać, że w przypadku druku na nośnikach innych niż płótno proszę zaznaczyć opcję "bez krosna".
Krosna (blejtramy) to drewniane listewki, na które naciągamy płótno. Klienci ArtEden mogą wybrać dwa rodzaje krosien: standardowe (25×45 mm) i grube 3D (29×42 mm). Wybór zależy od Państwa preferencji estetycznych. Od tego elementu konstrukcyjnego zależy trwałość obrazu i jego stabilność. Dlatego nasze krosna wykonane są z prawdziwego sosnowego drewna. Ponadto w przypadku większych konstrukcji są one opatrzone dodatkową drewnianą poprzeczką. Odróżnia nas to od wielu firm konkurencji i od ekonomicznych produkcji marketowych naciąganych niejednokrotnie na krosna wykonane ze sklejki. Proszę pamiętać, że w przypadku druku na nośnikach innych niż płótno proszę zaznaczyć opcję “bez krosna”.

Zadruk obrzeża obrazu na krośnie

Po pierwsze: Kadrowanie zdjęcia

Kadrowanie zdjęcia to innymi słowy, przycięcie go w ten sposób, by pasowało do jakiegoś konkretnego rozmiaru (kadru).

Dokonując zakupu w sklepie ArtEden zostaną Państwo skierowani do apletu, za pomocą którego łatwo dobiorą Państwo wielkość wydruku i jednocześnie wykadrują zdjęcie w taki sposób, by pasowało do tego szablonu.

Po drugie: zadrukowane obrzeża obrazu.

Zadrukowane obrzeża

W standardzie boki obrazu nie pozostają białe (jak w przypadku obrazów malowanych), lecz zostają zadrukowane.

Z naszego doświadczenia wynika, że rozciąganie zdjęcia, zmiana jego proporcji, lub drukowanie jego części nie na froncie, a na obrzeżach nie jest dobrym rozwiązaniem. Poniższa wizualizacja pokazuje w jaki sposób drukujemy obrzeża obrazów ArtEden.

Często na fotografiach źródłowych istotne elementy kompozycji (głowa, ręce, nogi, przedmioty itd.) znajdują się zbyt blisko krawędzi fotografii.

W standardzie , jeśli chcemy by boki pracy po nawinięciu na blejtram były zadrukowane, powiększa się kadr zdjęcia tak by z obrzeża fotografii część nachodziła na boki.

W efekcie takiego postępowania istotne elementy pracy znajdujące się na obrzeżu “giną z kadru” i widzimy je na bokach blejtramu. Tak nie powinno się robić.

Odbicie zwierciadlane

W ArtEden wykorzystujemy dwie techniki, by temu zapobiec. Na wstępie do z kadrowanego zdjęcia dodawane jest odbicie zwierciadlane o szerokości równej grubości blejtramu. Dla cienkiego krosna jest to około 2,5 cm na każdej krawędzi. W przypadku grubego krosna galeryjnego szerokość wynosi 5 cm. Na zdjęciu po prawej stronie przedstawiono wydruk pracy po dodaniu odbicia zwierciadlanego i drugie zdjęcie po nawinięciu na blejtram. Front pracy został zachowany i znajduje się z przodu ale wyraźnie widać , że płaszcz mężczyzny po lewej krawędzi pracy i głowa na górnej krawędzi pracy nie wygląda zbyt dobrze.

Korekta odbicia zwierciadlanego

Żeby tego uniknąć otwieramy zdjęcie w programie graficznym i próbujemy wypełnić obrzeża zdjęcia uwzględniając zawartość obrzeży na pierwszym planie .

Na poniższym zdjęciu przedstawiono wydruk pracy z odbiciem zwierciadlanym po wykonaniu niezbędnych korekt. Boki na zawinięciu uzupełniają kadr na froncie pracy. I oto właśnie chodzi. Oczywiście w przypadku wielu szczegółów na obrzeżach ( całe fragmenty postaci, czy detale itp. ) nie zawsze jesteśmy wstanie takiej korekty dokonać. Ale są to raczej pojedyncze przypadki. • Klimt - Reprodukcja do wydruku

  Klimt - Reprodukcja do wydruku

 • Klimt - odbicie zwierciadlane

  Klimt - odbicie zwierciadlane

  Na obrzeżach pracy dodano obrzeża w odbiciu zwierciadlanym przeznaczone do zawinięcia na boki blejtramu
 • Klimt - korekta

  Klimt - korekta

  Do odbicia zwierciadlanego dodano korektę z uwzględnieniem zawartości obrzeży pracy

Czy zdjęcie jest wystarczającej rozdzielczości?

 •  – oszałamiająca jakość wydruku!
 •  – zdjęcie nadaje się do druku w wybranej wielkości!
 •  – rozdzielczość zdjęcia jest niewystarczająca; wybierz inne lub drukuj na własne ryzyko!

Wyszukiwanie fotografii

Poszukiwanie zdjęć do bardzo dużych wydruków
 1. Przejść na stronę www.fotolia.pl – naszego partnera handlowego i dostawcy zdjęć.
 2. W wyszukiwarce wpisać słowo kluczowe, np. “Kraków” i rozpocząć wyszukiwanie.
 3. W “Opcjach wyszukiwania” po lewej stronie należy zaznaczyć dla parametru “Kolekcja” zmienną “Kolekcja standardowa” oraz dla parametru “Rozmiar” zmienną “Licencja XXL”.
 4. Można sprecyzować swoje wyszukiwanie korzystając z innych filtrów, np. położenie pionowe lub poziome, filtr zdjęć panoramicznych, wyszukiwanie wg kategorii lub koloru.
 5. Prosimy o przesłanie numerów wybranych zdjęć

 

Kultowe fotografie i zdjęcia w stylu vintage

Często pytają Państwo dlaczego w naszej bazie fotografii polecanych ani w zintegrowanej bazie Fotolia nie ma zdjęć celebrytów: Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, etc. Nie posiadamy też fotografii powszechnie znanych i kochanych, które przeszły do historii fotografii: np. Lunch atop a skyscraper, ani sławnej fotografii Grand Central Station.

Ceny licencji pozwalające na legalną sprzedaż takich fotografii zaczynają się od kilkunastu tysięcy EUR, co w efekcie zmusiłoby nas do diametralnej podwyżki cen naszych obrazów. Inicjując działalność ArtEden postanowiliśmy też, że jednym z naszych priorytetów jest poszanowanie prawa autorskich. Dlatego na naszych aukcjach znajdą Państwo tylko takie fotografie, do których nabyliśmy prawa. Kupując u nas są Państwo uczciwi względem prawa i fotografów-artystów.